Obsah tohoto webu zatím hledá své konečné znění.

Ashin Sarana

Ashin Sarana je původem čech, narodil se v České Republice roku 1987 v Plzni. Po maturitě na Církevním Gymnáziu a ročním studiu angličtiny odjel na Srí Lanku, aby se stal mnichem.

Na Srí Lance po čtyřech letech meditování a učení dostal bakalářský titul na univerzitě, kde studoval především buddhismus, jazyk páli a nauky o náboženstvích.

Po studiu na Srí Lance se přemístil do Myanmaru (Barmy) a tam pět let trénoval meditaci a učil se nazpaměť starověké texty buddhismu. Jeho hlavními meditačními technikami byly meditace na milující dobrotivost, meditace na přirozenost fyzického těla a pozorování mysli.

Po pěti letech v Myanmaru Ashina Saranu povzbudili oba jeho učitelé, i jeho preceptor i meditační učitel, aby začal učit meditaci a filosofii buddhismu. Odebral se tedy do jiného kláštera, kde učil zejména příchozí cizince, lidi z různých zemí jako je Austrálie, Vietnam, USA, Evropa, Japonsko, a také cestoval na pozvání po celém světě, hlavně do Austrálie, Thajska, Vietnamu, Singapúru a nakonec i do USA.

Videa Ashina Sarany najdete na YouTube kanálu mnich Sarana.