Obsah tohoto webu zatím hledá své konečné znění.

ÚVOD

Projekt Pandita je věnovaný théravádovému buddhismu, který čerpá své duchovní kořeny v Tipitace, neboli Pálijském kánonu. Tento typ buddhismu je dominantní v zemích jižní a jihovýchodní Asie (Thajsko, Barma, Kambodža, Laos a Srí Lanka), a proto je také někdy nazýván jako „jižní buddhismus“.

Součástí projektu Pandita je web Pandita.cz a YouTube kanál Jižní buddhismus. Inspirací pro jeho založení je polský portál Sasana.pl a YouTube kanál Sasana.pl, který má více než 100 000 odběratelů a některá videa na tomto YouTube kanálu mají více než jeden milion zobrazení.

YouTube

Tištěné knihy

Pokud v dnešní digitální době stále čtete tištěné knihy, máme pro vás dobrou zprávu. Máme stále k dispozici několik titulů, které byly vydány pro distribuci zdarma. Stačí, když nám napíšete, o které tituly byste měli zájem, a my vám je pošleme poštou.

Knihy posíláme ze Slovenska, a tak je tato služba zcela zdarma pouze pro slovenské čtenáře. Českým čtenářům knihy pošleme poté, co se s nimi domluvíme na úhradě poštovného.

Před tím, než vám knížky pošleme, můžete se podívat na jejich elektronickou verzi. Většinu z nich máme na našem google disku ve složce DHARMAZDARMA.CZ. Na našem google disku nenajdete pouze poslední knihu v seznamu: Cestičky divokými hmlami hory Ilúzie (Abhidhamma).

Štyri ochranné meditácie; Bhante Sujíva
Dobré otázky, dobré odpovědi; Shravasti Dhammika
O příčinnách štěstí; T Y Lee
Strom moudrosti, řeka bez návratu; Bhante Sujíva
Meditace mettá; Teoh Visu
Jak se věnovat buddhismu; K. Sri Dhammananda
Cestičky divokými hmlami hory Ilúzie (Abhidhamma); Sujiva

O knihy si můžete napsat na vipassanaSK@hotmail.com

Pokud to jinde není uvedeno jinak, všechny texty na webu Pandita.cz jsou k volně k dispozici pro nekomerční účely. Podrobnosti najdete na stránce Podmínky užití.