Obsah tohoto webu zatím hledá své konečné znění.

Finance

Projekt Pandita můžete finančně podpořit. Používáme tento transparentní účet od Reifeisenbanky:

Číslo účtu: 2174622001/5500
Název účtu: Dharma zdarma

Mezinárodní platby

IBAN: CZ36 5500 0000 0021 7462 2001
BIC: RZBCCZPP

Pohyby na účtu je možné sledovat přímo na webových stránkách Reifeisenbanky:

Pohyby na účtu

Aktuální projekty

Můžete nás podpořit tak, že:

 • přispějete jakoukoli finanční částkou na náš účet
 • uhradíte náklady na profesionální načtení některé z níže uvedených knih. Obě knihy již byly přeloženy.
 • Dobré otázky, dobré odpovědi; Shravasti Dhammika ( 10 000 kč)
 • Dhammapada: Buddhova slova (10000 kč)

 • Kromě audioknih Ajahna Brahma budou všechny výše audioknihy volně k distribuci. Připojíme k nim licenční poznámku, ze které bude zřetelné, že kdokoli si je může stáhnout a umístit je na svůj YouTube, Facebook, Spotify atd.

  Pokud byste chtěli distribuovat i audioknihy Ajahna Brahma, které tvoříme, určitě je to možné. V takovém případě byste k tomu ale potřebovali povolení od Buddhistické společnosti Západní Austrálie.

  V závorce jsou odhadované náklady na načtení knihy. Pokud byste se chtěli stát sponzorem některé z těchto audioknih, určitě budeme rádi, když nás kontaktujete. Rádi zodpovíme všechny vaše otázky.

  Otázky a odpovědi k financování

  Jaké máte provozní náklady?
  Jediné provozní náklady, které nyní máme, jsou náklady do doménu Pandita.cz (cca 200 kč ročně).

  Pokud zašlu peníze na účet projektu Pandita.cz, jak budou využity?
  Finanční prostředky budeme používat na tvorbu audioknih. To znamená, že váš finanční dar použijeme buď na profesionální načtení již přeloženého textu nebo na překlad knih/textů do českého jazyka.

  Má spolek Dharma zdarma z.s. nějaké příjmy z YouTube?
  K 1.6.2021 přidal YouTube do smluvních podmínek Právo na zpeněžení: YouTube má právo zpeněžit veškerý obsah na platformě. Proto se občas objeví nějaká reklama i ve videích na YouTube kanálu PANDITA CZ. My ale do videí žádnou další reklamu nevkládáme z několika důvodů:

  • znepříjemňovalo by to divákům sledování našeho obsahu
  • jedna z podmínek od Buddhistické společnosti Západní Austrálie je, abychom jejich videa nepoužívali komerčně
  • příjmy z YouTube nám nikdy nemůžou nějak významně pomoci financovat naše aktivity. Průměrný příjem z 1 milionů zhlédnutí (views) v ČR je cca 20 tisíc korun. O svých příjmech někteří čeští YouTubeři otevřeně mluví. Například v tomto videu Čeněk Stýblo prozradil, že jeho příjem z 1 000 000 zhlédnutí je přibližně 16 000 kč.

  Spolek Dharma zdarma z.s. (dříve SATI Pardubice o.s.) v minulosti vydával i tištěné knihy. Plánujete v této aktivitě pokračovat?

  Neplánujeme. V době, kdy existuje YouTube a další podobné platformy, je distribuce audioknih velmi snadná. Navíc má každá audiokniha neomezený počet posluchačů a výroba audioknih je levnější než výroba tištěných knih.

  Jak nákladná je tvorba audioknih ve srovnání s tiskem knih?
  V roce 2007 jsme vydali knihu Jak se věnovat buddhismu. Nechali jsme vytisknout 5000 ks této knihy a všechny výtisky jsme rozdali. Většina z nich si našla své čtenáře v Pražském buddhistickém centru Lotus. Náklady na jeden výtisk byly 6,72 kč. Celkové náklady na 5000 výtisků tedy byly 5000 * 6,72 kč = 33 600 kč.

  Na začátku roku 2022 jsme nechali vytvořit audioknihu Jak se věnovat buddhismu. Náklady na její tvorbu byly 4000 kč.

  Takže náklady na načtení hodinové audioknihy jsou cca 4000 kč?

  Náklady na načtení audioknihy se můžou značně lišit podle interpreta. Naše zkušenost je zatím omezená. Zdá se nám ale, že náklady na dobře načtenou hodinu jsou cca 2500Kč - 6000 Kč.